Po pár focení už jsem věděl, že je to ta cesta, kterou se chci dát. Baví mě celá ta cesta až k finálnímu obrázku.

Počáteční komunikace s cizími lidmi je na tom celém vlastně to největší vystoupení z komfortní zóny. Občas mi dělá problém oslovit cizí lidi a tímto jsem si na sebe trochu upletl bič, ovšem je potřeba si v životě tvořit překážky a zdolávat je, jinak bychom zakrněli. 😀

Ovšem focení samo o sobě už je jiná pohádka, jakmile se na počátku s danou osobou oťukám, tak potom pro mě začíná ta největší vášeň. Ovšem není to jen cvakání a sledování co leze za fotky. Musíte komunikovat, nastavit si jak foťák tak modelku, zachytit ten správný výraz, reagovat na okolí, počasí a světlo, uvědomit si co chci tou fotkou říci světu či jaký příběh má v sobě mít… Takhle by se dalo psát ještě dlouho, ale necháme to na jindy.

Následná úprava fotek je teď už proces, který mě baví a rád poznávám všechny ty možnosti. Ale na počátku jsem s tím dost bojoval a dalo by se říct, že jsem většinou dostával KO už ve druhém kole. Tady bych rád poděkoval fotografovi – Honzovi Zemánkovi, který mi strašně pomohl. Jeho přístup k lidem je parádní, fotky a nápady v nich naprosto geniální a v neposlední řadě dělá workshopy, které každého začínajícího fotografa posunou o míle blíž ke snu stát se profíkem. Můžu jen doporučit, abyste ho sledovali kde jen to jde (IG, FB, patreon, youtube…), odkazy vám hodím pod článek.
Mimo jiné mi Honza doporučil i objektiv se kterým fotím dnes. A musím říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí si zu Sigmu opravdu koupit.

Sigma 18-35 mm f/1,8 DC HSM Art je sklo, které mi jako amatérovi vyrazilo dech. Je prostě parádní skoro za každých světelných podmínek, vykreslení nemá chybu a když jsem ho nasadil na tělo tak jsem chtěl fotit snad úplně vše co bylo kolem mě. Teď ho mám 5 měsíců a stejně mě pořád udivuje co dokáže vykouzlit.
Kdyby někoho zajímala, tak zde je recenze: https://www.megapixel.cz/sigma-18-35mm-f-1-8-dc-hsm/recenze

Závěrem bych chtěl říct, že i kdyby mi focení nepřineslo v budoucnu ani korunu tak nebudu litovat, přineslo mi už teď hromadu zážitků, spoustu nových lidí do života a báječný pocit když jsou lidi spokojený s výsledkem. 😉

Tady jsou slibované odkazy na Honzu
IG: https://www.instagram.com/janzemanek/
Fb: https://www.facebook.com/janzemanekcom
Youtube: https://www.youtube.com/c/Janzemanekcom
Patreon: https://www.patreon.com/janzemanek/posts

Díky Honzo!