Od našeho prvního focení s Helčou uběhlo pár měsíců, za které jsem se dostal se svým focením na trochu lepší úroveň. Hlavním úkolem bylo samozřejmě udělat Helče pár pěkných fotek, ale pro mě bylo ještě zajímavé srovnaní s prvním focením, které jsme společně absolvovali.

Lokalita pro mě byla jasná už dopředu… Sbalil jsem foťák, pár drobností, Helču a už jsme jeli směrem na Ořešín. U rybníka se sice nacházelo pár lidí, ale nebylo jich tolik, kolik jsem očekával vzhledem k tomu, že byl pátek odpoledne a krásné počasí k tomu jako bonus.
Samotné focení bylo ve velmi pohodové atmosféře, Helča parádně spolupracovala a fotky přibývaly rychleji než při našem minulém setkání. Zhruba v půlce focení došlo i na oblíbený potok, kde se schovávají pijavice. Já osobně jsem si na ně vzpomněl těsně před tím než jsme do něj vlezli, ovšem nechtěl jsem Helču rozptylovat, takže ta se o nich dozvěděla až po vylezení ven. 😀 Ale tak odstranit šly v pohodě a mohli jsme pokračovat. S přicházejícím večerem jsme zkusili ještě pár odvážnějších snímků a musím tu zanechat pochvalu. Helča se do toho pustila s vervou a vzniklo mnoho pěkných snímků.

Po úpravě fotek došlo na již zmiňované srovnání a tentokrát jsem byl s výsledkem celkem spokojený. Samozřejmě jsou tam ještě mouchy, které je potřeba vychytat, ale cítím že se to někam posouvá.
Porovnat můžete na těchto fotkách. 😉

IG Helča: hell_str8